CHILL HILL - Apartments

info@chillhillprague.com

+420 775 999 181

Rezervovat!

Lokalita

Městská část Žižkov

Rozvoj tohoto území a rozsáhlá výstavba vznikala po polovině 19. století, kdy byla Královská Vinohradská obec rozdělena na dvě obce (Vinohrady I. a Vinohrady II.). Obě obce byli poté povýšeny na města – Královské Vinohrady (v roce 1879) a Žižkov (v roce 1881). V šedesátých a sedmdesátých letech pak docházelo k osídlování vyšších poloh za hradbami, v osmdesátých letech se už stavělo po celém území a Žižkov se tak stal velkým městem s 21 212 obyvateli. Na Žižkově byla zavedena jedna z prvních tramvajových tratí.V sedmdesátých letech se uvažovalo o radikální přestavbě celého Žižkova, kdy měly být staré činžovní domy strženy a nahrazeny panelovými a úzké ulice měly být nahrazeny širokými. Naštěstí se tak v převážné části Žižkova nestalo.

Žižkov, bohémská čtvrť plná nočního života, kaváren, barů a umělců se rozkládá na vyvýšenině, proto jsou místní ulice velmi úzké a strmé, k Žižkovu neodmyslitelně patří také vrch Vítkov.Na území Žižkova je celkem 156 ulic, sousední s městskými částmi jako jsou Vinohrady, Nové Město, Karlín, Libeň, Vysočany, Hrdlořezy, Malešice a Strašnice.


_DSC7682   KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA   _DSC7662


Doprava

Veřejnou dopravu zajišťuje na Žižkově tramvajová trať od Hlavního nádraží na Ohradu na křižovatku Spojovací (linky 5, 9, 10, 11, 16 a 26). Autobusová doprava je vedena ulicí Husitskou a Italskou (linky 133, 135, 136, 175 a 207). V budoucnu se uvažuje o zavedení metra linky D (modrá) ve své II. etapě z Hlavního nádraží na Žižkov. V dopravních prostředcích Prahy buďte opatrní na své osobní věci.

Díky svojí příhodné poloze k centru, má Žižkov vhodné spojení hlavně na magistrálu a přes Florenc k Vltavě.

p1020548


 

V okolí (kliknutím otevřete)

 

Další místa a více informací:
www.praguecityline.cz
www.klickpamatkam.cz

České designové tipy:
www.nanovo.cz